Chińszczyzna po polsku praktyczna gramatyka chińska tom 1

Chińszczyzna po polsku praktyczna gramatyka chińska tom 1 • Autorzy:
 • Wydawnictwo:

  nowela

 • Rok:
 • Wydanie: 1
 • Liczba stron: 356
 • ISBN: 978-83-62008-34-6
 • Dostępność: Dostępny

Cena detaliczna: 43,90 PLN

Cena internetowa: 39,51 PLN

Dodaj do schowka


Pierwszy w Polsce podręcznik gramatyki chińskiej składający się z dwóch tomów, których autorką jest Adina Zemanek - magister filologii chińskiej i doktor etnologii, koordynator lektoratów chińskiego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładowca-metodyk w Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ "Instytut Konfucjusza w Krakowie".

Książka powstała z myślą nie tylko o studentach i kursantach Instytutów Konfucjusza i szkół językowych, lecz także o wszystkich osobach uczących się języka chińskiego z lektorem lub we własnym zakresie. Publikacja stanowi zbiór obszernej wiedzy i doświadczenia autorki popartych trzyletnim pobytem na stypendiach językowo-badawczych w ChRL oraz uczestnictwem w szkoleniach z metodyki nauczania języka chińskiego na Wschodniochińskim Uniwersytecie Pedagogicznym w Szanghaju i Uniwersytecie Pekińskim.

Prezentowany tom pierwszy omawia części mowy, podstawowe części zdania (orzeczenie i dopełnienie, przydawkę i okolicznik) oraz podstawowe rodzaje zdań (zdania pytające, zdania z serią czasowników, zdania teleskopowe oraz zdania wyrażające istnienie kogoś / czegoś, pojawienie się lub zniknięcie).

Chińszczyzna po polsku jest zaadresowana do wszystkich osób uczących się języka chińskiego, pragnących zdobyć lub uzupełnić wiedzę na temat jego gramatyki. W dwóch odrębnych tomach omówiono wszystkie zagadnienia poruszane w podręcznikach do nauki języka chińskiego na poziomie podstawowym i niższym średnim, których opanowanie jest niezbędne, aby poprawnie komunikować się w różnych sytuacjach życia codziennego. Szczegółowe wyjaśnienia, przejrzysty i atrakcyjny układ graficzny, obecność transkrypcji fonetycznej i polskich tłumaczeń wszystkich chińskich zdań i wyrazów, a także ćwiczenia dołączone do każdego rozdziału, ułatwiają samodzielną pracę z książką.

Podręcznik ten nie ma na celu stopniowego wprowadzania w tajniki gramatyki chińskiej, lecz został zaplanowany jako kompendium wiedzy, z którego można korzystać według potrzeb, w dowolnej kolejności. Dobór materiału i strukturę każdego tomu ustalono według dwóch kryteriów:
 • rosnący stopień złożoności przedstawionych zagadnień
 • spójność, umożliwiająca szybkie znalezienie poszukiwanej kwestii dzięki umieszczeniu podobnych zjawisk w tej samej części książki.


Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również:

Chińszczyzna po polsku praktyczna gramatyka chińska tom 2

Chińszczyzna po polsku praktyczna gramatyka chińska tom 2

Cena detaliczna: 41,70 PLN
Cena internetowa: 37,53 PLN

Pismo chińskie dla każdego

Pismo chińskie dla każdego

Cena detaliczna: 31,90 PLN
Cena internetowa: 28,71 PLN

Słownik polsko - chiński chińsko - polski

Słownik polsko - chiński chińsko - polski

Cena detaliczna: 31,40 PLN
Cena internetowa: 28,26 PLN

Chiński dla początkujących + CD audio / 2 /

Chiński dla początkujących + CD audio / 2 /

Cena detaliczna: 36,70 PLN
Cena internetowa: 33,03 PLNZamów newsletter:

Dostawa gratis

Jak to możliwe?

Czy wiesz, że:

Nasza księgarnia internetowa


daje Ci aż 10% rabatu!

Dbamy o środowisko!!!

Nasze

książki

pakujemy w kartony z odzysku.